Aktuality

Lesnická uzlová pletiva levnější.

Z důvodu poklesu cen oceli na světových trzích jsme pro Vás připravili na nadcházející sezónu snížení cen lesnických uzlových pletiv. Nově nabízíme i pletiva s vyšším počtem drátů, u výšky 160 cm je to 19 drátů, tzn. že zahuštěné dráty jsou až do výšky 60 cm, což brání zvěři dostat se do oplocenky, a napáchat škody na porostu. 

I u pletiva výšky 160 cm s 15 dráty, máme oproti konkurenci 7 drátů po 5 cm, takže zahuštěná výška je 35 cm.

Slevy pletiv a plotových sloupků.

S potěšením Vám musíme oznámit, že vlivem snížení cen oceli, dochází u nás ke snížení cen plotových sloupků a poplastovaných pletiv. Pokud tento trend snižování cen oceli bude pokračovat, budeme nadále snižovat ceny našich výrobků, aby cena byla pro Vás nadále příznivá.

Nenabízíme velké slevy z přehnaně vysokých cen od, ale solidní cenu pro stavbu Vašeho oplocení pro všechny.

 

Zdražení oceli a následné zvýšení plotových komponentů.

Z důvodu velkého zdražení oceli na světových trzích, očekáváme na začátku sezóny 2021 zdražení komponentů pro stavbu oplocení. I přes velké skladové zásoby, nelze ceny po dlouhou dobu udržet na úrovni roku 2020. Pokud bude zboží za nákupní ceny vyprodáno, bude stanovena nová cena a zboží nebude již možné za starou odprodat. 

Pokud tedy plánujete stavbu oplocení v jarních měsících, neváhejte, a objednávejte oplocení pro vaše pozemky v předstihu za staré ceny.

Pro ukázku růstu cen se můžete podívat na graf růstu zde.

 

Montáže a stavby oplocení na klíč.

Potřebujete postavit oplocení a netroufáte si na stavbu plotu svépomocí?

Nevadí, doporučujeme Vám spolehlivou firmu, zabývající se stavbou všech druhů oplocení. Je to firma Nopro-ploty, která v okolí Brna a jejím okolí pro Vás oplocení postaví. Zabývají se stavbou klasického oplocení z pletiva, včetně podhrabových desek, stavbou panelového oplocení z 3D a 2D panelů, montáží bran a branek.

Kontakty: 

Jakub Novák:  mobilní telefon 724 738 348

www stránky: https://www.nopro-ploty.cz/

Lesnická uzlová pletiva objednávejte s předstihem.

Chtěli by jsme naše zákazníky, kteří jsou vlastníky lesů poškozených kůrovcovou kalamitou upozornit, že pokud plánujete nákup lesnických plotových pletiv na oplocení Vašich lesních pozemků, aby tento nákup plánovali s předstihem před výsadbou. Vzhledem k tomu, že tato kalamita je téměř na celém území České republiky, vzniká v určitém období velká poptávka po tomto uzlovém pletivu. Snažíme se vždy mít skladem velké množství, abychom poptávku uspokojili, ale je to někdy náročné i pro naše dodavatele.

Proto uvítáme, pokud tato pletiva budete objednávat i mimo období, kdy se lesní pozemky osazují novými sazenicemi.

Pro oplocení lesních pozemků doporučujeme pletivo lesnické, výšky 160 cm, 15 drátové - zde na eshopu.

 

Branky barvy RAL 7016 antracit

Na nadcházející jarní sezónu, která pomalu přichází, jsme rozšířili nabídku na plotové jednokřídlé zahradní branky, v barevném odstínu RAL 7016 antracit. Vytvořena je pro objednání samostatná kategorie branek zde.

Branky se vyrábí ve výškách jako standartní plotové zahradní branky, tzn. 100 cm, 125 cm, 150 cm, 180 cm a 200 cm. Šířka je 100 cm, ale na zakázku lze vyrobit i jinou šířku branky.

Sloupy mají o průměru 60 mm, síly 2,0 mm s předvrtanými otvory na panty a uzavřeny jsou krytkou.     

Rám je svařen z pozinkované trubky 38 mm, potom je nanesena prášková barva, následně vypálená při vysoké teplotě.

Výplň branky je z čtyřhranného pletiva, stejného barevného odstínu.   

Vybavena je branka zadlabávacím zámkem na vložku FAB rozměru 30+35 mm, kompletním kováním s klikou a panty. Vložka není součástí branky, lze dokoupit zde.

 Návod na montáž najdete v sekci montážních návodů, zde.

 Pro kompletaci plotového oplocení v tomto odstínu nabízíme na našem eshopu pletiva ve stejné barvě zde, a plotové sloupky zde.

 

Pletiva a sloupky v barvě RAL 7016 antracit

 

Novinka v nabídce našeho eshopu – pletiva a sloupy v barvě antracit Ral 7016.

 

Novinkou pro rok 2018 je naše nová nabídka pro Vaše oplocení a tou je barevné provedení pletiv, sloupků, zahradních bran a branek v moderní barvě antracit, ve vzorníku RAL pod označením 7016. Komu nevyhovuje zelená barva oplocení, nebo chce sladit barvu oplocení a domu, má nyní možnost rozhodnout se pro tuto novou moderní barvu. 

Na našem eshopu www.pletivo-online.cz si můžete plotové sloupky a vzpěry objednat přímo v kategorii plotové sloupky a vzpěry antracit , pletivo v této barvě v kategorii pletiva pod označením pletivo poplastované antracit, kde nabízíme i napínací, vázací dráty a napínací kladky a další příslušenství pro montáž pletiva.

.

Rozměrová řada sloupů je zatím v omezené míře, ale budeme se snažit nabídku v budoucnosti rozšířit. I přesto jsou výšky a průměry zvoleny tak, aby nebyl problém postavit plot se všemi výškami nabízených pletiv.

Pokud ale nespěcháte s dodávkou plotových sloupků, můžeme Vám nabídnout veškeré délky a průměry tak, jak nabízíme u sloupků zelených. Materiál Vám naceníme, a zhruba do 4 týdnů lze vyrobit. Lze i vyrobit sloupky s patkou, atypické plotové brány a branky.

Výšky poplastovaných pletiv jsou v běžné rozměrové řadě – 100 cm, 125 cm, 150 cm, 175 cm a 200 cm.

Aby jsme neudělali eshop nepřehledným, tak zatím branky a brány nenabízíme v samostatné kategorii, ale pokud budete chtít zahradní branku a bránu, tak objednejte přes kontaktní formulář, nebo jako poznámku v objednávce. Výhledově počítáme s tím , že pokud bude o tyto výrobky větší zájem, bude vytvořena samostatná kategorie.

Výroba je na zakázku a trvá 3-4 týdny. Orientační cena je taková, že u branek je příplatek cca  20 % a u bran zhruba 15 % k základním cenám bran a branek v barvě zelené. Přesnou cenu Vám sdělíme na dotaz.

Nevíte si rady s montáží a chcete si postavit plot svépomocí? Navštivte naši stránku montážní návody.

 

Výběr plotových sloupků

Jak si vybrat plotové sloupky na plotové pletivo

Podle povrchové úpravy :

Sloupky pro oplocení klasickým nebo svařovaným pletivem nabízíme ve třech povrchových úpravách.

 Plotové poplastované sloupky.

IMG_20161111_135020

Nejméně používané jsou sloupky pozinkované, protože mají jen jednu vrstvu ochrany proti korozi. Ale mají své místo pro levné oplocení pozemků.             

Sloupky komaxitované máme v průměrech 38 mm a 48 mm, vždy o síle stěny 1,5 mm. Z výroby jsou opatřeny krytkou sloupku a příchytkou napínacího drátu. Sloupky musí být na začátku, v rozích a po cca 25 až 30 m na rovných úsecích osazeny vzpěrami.

Sloupky plotové poplastované jsou vyrobeny z pozinkované trubky, následně je nanesena vrstva zeleného plastu. Na skladě jsou o průměru 42 mm a 50 mm, včetně plastu, silného 1,0 mm.  Každý sloupek je osazen krytkou sloupku a příchytkou napínacího drátu. Vyrobeny jsou z trubky o síle 1,5 mm. Vzpěry k těmto sloupkům montujeme v rozích,  na začátku a po cca 25-30 m rovného oplocení. Vzpěry montujeme buď na objímky nebo na hákový šroub. Na objímky je montáž rychlejší a jednodušší, na hákové šrouby je montáž plotové vzpěry pracnější, ale zároveň pevnější.

Pokud máme ve výprodeji sloupky o průměru 38 mm a síly stěny 1,25 mm, doporučujeme pro provizorní nebo méně namáhané oplocení . 

Podle průměru sloupku:

Plotové sloupky o průměru 48 nebo 50 mm, používáme hlavně na začátek oplocení, do rohů, a na konec plotu. Průměry 38 , resp. 42 mm, používáme jako sloupky průběžné, u pletiv do výšky 150 cm, postačí i jako sloupy koncové a rohové.

Do nabídky připravujeme sloupky poplastované s průměrem 50 mm,a sílou stěny 2,0 mm, v nejpoužívanějších výškách. 

Pokud stavíme plot osazený podhrabovými deskami, doporučujeme osadit oplocení sloupky o průměru 50 mm, aby se nenarušila stabilita oplocení.

Délka sloupků :

Délku plotového sloupku určíme součtem plánované výšky plotu + 50 cm, které přijde do betonu. Díru pro osazení sloupku ale vykopeme nebo vyvrtáme alespoň 60 - 70 cm, do nezámrzné hloubky. Menší hloubka děr může způsobit naklánění sloupků. 

Počet sloupů pro oplocení :

Plotové sloupky většinou betonujeme ve vzdálenosti 2,5-3,0 m, kdy vzdálenost 3,0 m využíváme pro oplocení výšky 100, 125 a 150 cm, a s vyšší výškou oplocení tyto vzdálenost zkracujeme. Pokud plánujeme umístění stínící tkaniny na plot o  vyšším stupni stínění, raději tuto vzdálenost snížíme, a doporučujeme sloupy o průměru 50 mm. 

Doporučujeme hlavně poplastované sloupy o průměru 42 a 50 mm, pro jejich vyšší pevnost a odolnost oproti sloupkům z trubky 38 mm, v některých eshopech nabízené jen o síle stěny 1,2 mm. 

Ostatní rady pro stavbu oplocení se dozvíte v našich Montážních návodech.

 

Nevíte si rady s montáží sloupků a pletiva?

Pokud stavíte plot poprvé v životě, nemějte z toho obavy. Připravili jsme pro Vás v sekci Montážní návody rady pro Vaši úspěšnou montáž různých druhů zahradních oplocení.Tyto montážní návody budeme postupně rozšiřovat o další druhy oplocení.

Zde se dozvíte jak postavit plot z klasického čtyřhranného  plotového pletiva,z  pletiv svařovaných  typu  Pilonet  Heavy, Middle, a dalších  podobných, jak nainstalovat zahradní branky a brány, podhrabové desky a plotové panely 3D Nylofor.  Tuto rubriku budeme průběžně aktualizovat, součástí budou také fotografie a videa, abyste si dovedli představit,jak má úspěšná stavba oplocení vypadat, a abyste ji zvládli bez problémů. Pokud si  na tuto montáž netroufáte, napište nám zde, a my Vám dáme kontakt na montážní firmu, která Vám oplocení profesionálně namontuje.

 

Jak se orientovat při výběru pletiva

Plotová pletiva dělíme podle způsobu výroby, provedení, povrchové úpravy do několika skupin.

Pletiva podle způsoby výroby máme klasická pletená, svařovaná a uzlová.

Poplastovaná pletená pletiva

se vyrábí v povrchové úpravě poplastováním pozinkovaného drátu. Na obrázku je ukázka pleteného poplastovaného pletiva. Toto pletivo se vyrábí v několika průměrech drátu. Nejběžnější je pletivo Standart, z drátu 1,7/2,5 mm nebo silnější Extra, z drátu 2,0/3,0 mm. Slabší pletiva než jsou tato moc nedoporučujeme, a ukončili jsem výrobu pletiv z drátu 1,4/2,4 mm. Standartní je barva zelená, jako novinku jsme zavedli pletivo v barvě antracitové odstínu RAL 7016, nabídka tophoto pletiva je zde. Lze dodat i pletiva v jiných barvách, například hnědé, červené, modré, žluté, bílé a šedé, tam je ale podmínka odběr po rolích. Tyto poplastovaná pletiva jsou bezúdržbová, tzn. že se nemusí natírat. Použitý plast zajišťuje velmi vysokou životnost v řádu desítek let. To dělá z poplastovaných pletiv ideální prvek na oplocení vašeho pozemku.

 

Rozmotaná role pletiva                    pletivo poplastované Ploty Tišnov

 

Pozinkovaná  pletiva

se vyrábí z drátů 2,0 mm, s oky 50 mm. Stále se používají pro svou pevnost. Doporučujeme tyto pozinkovaná pletiva například tam, kde by poplastované pletivo bylo ohroženo poškozením od psů a zvířat. Dnes ale většinou doporučujeme pletiva poplastovaná, která se vyznačují vysokou odolností proti korozi. Vyrábíme bez zapleteného napínacího drátu, v kompaktních rolích. Tyto pletiva lze vyrobit i z drátů silnějších, ale podmínkou pro výrobu těchto pletiv je větší objednané množství. 

Pokud chcete pletivo silné a odolné s povrchovou úpravou pro vysokou životnost, vyberte si poplastované pletivo Extra.

Pozinkované pletivo


Pletiva svařovaná 

s povrchovou úpravou s nánosem plastu, se vyrábí nejběžněji s oky 50*100 a 50*50 mm.
Levnější varianta je s okem 50*100 mm, z drátu 2,2 mm, které se prodává většinou pod označením – Pilonet Middle, Eplast.
Dražší varianta, ale odolnější je svařované pletivo s okem 50*50 mm, z drátu 2,5 mm, s označením Pilonet Heavy nebo V-plast. Toto pletivo doporučujeme hlavně tam, kde hrozí poškození klasického pletiva například psem. Tyto pletiva se sice hůře napínají, protože jsou vyrobeny ze silných polotvrdých drátům, ale na druhé straně pro ně hovoří vysoka odolnost proti poškození.

Tyto pletiva se vyrábí již od výšky 40 cm, takže možnosti využití na zahradě určitě každý najde.

Svařované pletivo Pilonet Heavy                       Pilonet Heavy, svařované pletivo 50*50 mm

Lesnická uzlová pletiva

se vyrábí z pozinkovaných drátů, svislé dráty jsou od sebe 15 cm, vodorovné jsou od spodu zahuštěné, aby se za oplocení nedostala žádná menší zvířata. Využívají se na oplocení lesa, pastvin, zahrad, a jako provizorní oplocení staveb. Mají zesílené krajní dráty, tudíž se nemusí napínat nosný drát. Jsou poměrně samonosná, takže montáž můžeme provádět například na dřevěné kůly buď skobičkou , nebo hřebíkem. Lze dodat i velmi silné pletiva s uzlovým spojem, pro oplocení obor. 

Lesnické uzlové pletivo pozinkované                             Lesnické uzlové pletivo

 

 

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem