Aktuality

Ukončení výroby pletiva Ekonom z drátu 1,4/2,4 mm

Chtěli bychom Vás informovat, že dochází k postupnému ukončení poplastovaného pletiva Ekonom z drátu 1,4/2,4 mm. Následně bude probíhat doprodej jen v rubrice Akce a výprodeje.  Zde bude nabídnuto jen pletivo, které je skladem.

K ukončení dochází z důvodu menšího zájmu o toto poplastované pletivo. Výroba byla zavedena v době hospodářského útlumu, jako levnější varianta pletiva. Zájem se během několika let přesunul na kvalitnější pletiva za silnějšího drátu. Nejvíce prodejů je u pletiva Standart . Toto pletivo se vyrábí z pozinkovaných drátů 1,7 mm , poplastovaných na 2,5 mm. Je to pletivo, které vystačí na běžné oplocení kolem zahrady a domu. Životnost se pohybuje odhadem kolem 30 let a více.

Zájmu se těší i poplastované zahradní pletivo Extra, z drátu 2,0/3,0 mm. Toto doporučujeme hlavně do oblastí kde je hodně sněhu a pletivo odolává deformaci, nebo na zahrady,kde mají výběh psi nebo jiná hospodářská zvířata, na hřiště atd.

Samostatnou kategorií pletiv, jsou pletiva svařovaná, která se vyznačují nejvyšší pevností.

 

Pletiva a sloupky v barvě RAL 7016 antracit

 

Novinka v nabídce našeho eshopu – pletiva a sloupy v barvě antracit Ral 7016.

 

Novinkou pro rok 2018 je naše nová nabídka pro Vaše oplocení a tou je barevné provedení pletiv, sloupků, zahradních bran a branek v moderní barvě antracit, ve vzorníku RAL pod označením 7016. Komu nevyhovuje zelená barva oplocení, nebo chce sladit barvu oplocení a domu, má nyní možnost rozhodnout se pro tuto novou moderní barvu. 

Na našem eshopu www.pletivo-online.cz si můžete plotové sloupky a vzpěry objednat přímo v kategorii plotové sloupky a vzpěry antracit , pletivo v této barvě v kategorii pletiva pod označením pletivo poplastované antracit, kde nabízíme i napínací, vázací dráty a napínací kladky pro montáž pletiva 

Rozměrová řada sloupů je zatím v omezené míře, ale budeme se snažit nabídku v budoucnosti rozšířit. I přesto jsou výšky a průměry zvoleny tak, aby nebyl problém postavit plot se všemi výškami nabízených pletiv.

Výšky poplastovaných pletiv jsou v běžné rozměrové řadě – 100 cm, 125 cm, 150 cm, 175 cm a 200 cm.

Aby jsme neudělali eshop nepřehledným, tak zatím branky a brány nenabízíme v samostatné kategorii, ale pokud budete chtít zahradní branku a bránu, tak objednejte přes kontaktní formulář, nebo jako poznámku v objednávce. Výhledově počítáme s tím , že pokud bude o tyto výrobky větší zájem, bude vytvořena samostatná kategorie.

Výroba je na zakázku a trvá 2-3 týdny. Orientační cena je taková , že u branek je příplatek 20 % a u bran 15 % k základním cenám bran a branek v barvě zelené. Přesnou cenu Vám sdělíme.

Nevíte si rady s montáží a chcete si postavit plot svépomocí? Navštivte naši stránku montážní návody.

 

Výběr plotových sloupků

Jak si vybrat plotové sloupky na plotové pletivo

Podle povrchové úpravy :

Sloupky pro oplocení klasickým nebo svařovaným pletivem nabízíme ve třech povrchových úpravách.

 Plotové poplastované sloupky.

IMG_20161111_135020

Nejméně používané jsou sloupky pozinkované, protože mají jen jednu vrstvu ochrany proti korozi. Ale mají své místo pro levné oplocení pozemků.             

Sloupky komaxitované máme v průměrech 38 mm a 48 mm, vždy o síle stěny 1,5 mm. Z výroby jsou opatřeny krytkou sloupku a příchytkou napínacího drátu. 

Sloupky plotové poplastované jsou vyrobeny z pozinkované trubky, následně je nanesena vrstva zeleného plastu. Na skladě jsou o průměru 42 mm a 50 mm, včetně plastu, silného 1,0 mm.  Každý sloupek je osazen krytkou sloupku a příchytkou napínacího drátu. Vyrobeny jsou z trubky o síle 1,5 mm. Pokud máme ve výprodeji sloupky o průměru 38 mm a síly stěny 1,25 mm, doporučujeme pro provizorní nebo méně namáhané oplocení . 

Podle průměru sloupku:

Plotové sloupky o průměru 48 nebo 50 mm, používáme hlavně na začátek oplocení, do rohů, a na konec plotu. Průměry 38 , resp. 42 mm, používáme jako sloupky průběžné, u pletiv do výšky 150 cm, postačí i jako sloupy koncové a rohové.

Do nabídky připravujeme sloupky poplastované s průměrem 50 mm,a sílou stěny 2,0 mm, v nejpoužívanějších výškách. 

Pokud stavíme plot osazený podhrabovými deskami, doporučujeme osadit oplocení sloupky o průměru 50 mm, aby se nenarušila stabilita oplocení.

Délka sloupků :

Délku plotového sloupku určíme součtem plánované výšky plotu + 50 cm, které přijde do betonu. Díru pro osazení sloupku ale vykopeme nebo vyvrtáme alespoň 60 - 70 cm, do nezámrzné hloubky. Menší hloubka děr může způsobit naklánění sloupků. 

Počet sloupů pro oplocení :

Plotové sloupky většinou betonujeme ve vzdálenosti 2,5-3,0 m, kdy vzdálenost 3,0 m využíváme pro oplocení výšky 100, 125 a 150 cm, a s vyšší výškou oplocení tyto vzdálenost zkracujeme. Pokud plánujeme umístění stínící tkaniny na plot o  vyšším stupni stínění, raději tuto vzdálenost snížíme, a doporučujeme sloupy o průměru 50 mm. 

 

Ostatní rady pro stavbu oplocení se dozvíte v našich Montážních návodech.

 

Cenové návrhy na oplocení.

Chtěli by jsme upozornit naše zákazníky, že v zimním období, kdy prodeje pletiv a plotového příslušenství jsou menší, nastává čas na cenové návrhy na Vaše plánované oplocení. V jarní období, kdy se navýší prodej pletiv, nebývá už tolik času na tyto návrhy.

Pokud tedy plánujete v jarním období opravu starého plotu, nebo výstavbu nového oplocení Vašeho domu, zahrady nebo firemního areálu, nyní nastal čas na kompletní cenový návrh všech komponentů pro Vaše oplocení. Cenový návrh Vám vypracujeme rychle a přesně podle Vašich požadavků.Stačí zadat do emailu výšku a typ oplocení, délky stran,kde bude plotová  branka nebo brána, a my Vám  vypracujeme kompletní návrh s výpisem jednotlivých plotových prvků.

Vypracujeme ho přesněji než automatické kalkulátory, protože zohledníme všechny Vaše požadavky, můžeme navrhnout  levnější, ale funkční variantu, nebo  variantu s pletivem extra silným s velkou  životností. V cenovém návrhu Vám potom  garantujeme cenu po určitý čas, i kdyby se ceny plotového zboží zvýšily.

Nevíte si rady s montáží sloupků a pletiva?

Pokud stavíte plot poprvé v životě, nemějte z toho obavy. Připravili jsme pro Vás v sekci Montážní návody rady pro Vaši úspěšnou montáž různých druhů zahradních oplocení.Tyto montážní návody budeme postupně rozšiřovat o další druhy oplocení.

Zde se dozvíte jak postavit plot z klasického čtyřhranného  plotového pletiva,z  pletiv svařovaných  typu  Pilonet  Heavy, Middle, a dalších  podobných, jak nainstalovat zahradní branky a brány, podhrabové desky a plotové panely 3D Nylofor.  Tuto rubriku budeme průběžně aktualizovat, součástí budou také fotografie a videa, abyste si dovedli představit,jak má úspěšná stavba oplocení vypadat, a abyste ji zvládli bez problémů. Pokud si  na tuto montáž netroufáte, napište nám zde, a my Vám dáme kontakt na montážní firmu, která Vám oplocení profesionálně namontuje.

 

Jak se orientovat při výběru pletiva

Plotová pletiva dělíme podle způsobu výroby, provedení, povrchové úpravy do několika skupin.

Pletiva podle způsoby výroby máme klasická pletená, svařovaná a uzlová.

Poplastovaná pletená pletiva

se vyrábí v povrchové úpravě poplastováním pozinkovaného drátu. Na obrázku je ukázka pleteného poplastovaného pletiva. Toto pletivo se vyrábí v několika průměrech drátu. Nejběžnější je z drátu 1,7/2,5 mm nebo silnější z drátu 2,0/3,0 mm. Slabší pletiva než jsou tato moc nedoporučujeme. Standartní je barva zelená, jako novinku uvedeme pletivo v barvě antracitové. Lze dodat i pletiva v jiných barvách, například hnědé, červené, modré, žluté, bílé a šedé.

Rozmotaná role pletiva                    pletivo poplastované Ploty Tišnov

 

Pozinkovaná  pletiva

se vyrábí z drátů 2,0 mm, s oky 50 mm. Stále se používají pro svou pevnost. Dnes ale většinou doporučujeme pletiva poplastovaná, která se vyznačují vysokou odolností proti korozi. Vyrábíme bez zapleteného napínacího drátu, v kompaktních rolích.

Pozinkované pletivo


Pletiva svařovaná 

s povrchovou úpravou s nánosem plastu, se vyrábí nejběžněji s oky 50*100 a 50*50 mm.
Levnější varianta je s okem 50*100 mm, z drátu 2,2 mm, které se prodává většinou pod označením – Pilonet Middle, Eplast.
Dražší varianta, ale odolnější je svařované pletivo s okem 50*50 mm, z drátu 2,5 mm, s označením Pilonet Heavy nebo V-plast. Toto pletivo doporučujeme hlavně tam, kde hrozí poškození klasického pletiva například psem. Tyto pletiva se sice hůře napínají, protože jsou vyrobeny ze silných polotvrdých drátům, ale na druhé straně pro ně hovoří vysoka odolnost proti poškození.

Tyto pletiva se vyrábí již od výšky 40 cm, takže možnosti využítí na zahradě určitě každý najde.

Svařované pletivo Pilonet Heavy                       Pilonet Heavy, svařované pletivo 50*50 mm

Lesnická uzlová pletiva

se vyrábí z pozinkovaných drátů, svislé dráty jsou od sebe 15 cm, vodorovné jsou od spodu zahuštěné, aby se za oplocení nedostala žádná zvířata. Využívají se na oplocení lesa, pastvin, zahrad, a jako provizorní oplocení staveb. Mají zesílené krajní dráty, tudíž se nemusí napínat nosný drát. Jsou poměrně samonosná, takže montáž můžeme provádět například na dřevěné kůly.

Lesnické uzlové pletivo pozinkované                             Lesnické uzlové pletivo

 

 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.