Jak se orientovat při výběru pletiva

Plotová pletiva dělíme podle způsobu výroby, provedení, povrchové úpravy do několika skupin.

Pletiva podle způsoby výroby máme klasická pletená, svařovaná a uzlová.

Poplastovaná pletená pletiva

se vyrábí v povrchové úpravě poplastováním pozinkovaného drátu. Na obrázku je ukázka pleteného poplastovaného pletiva. Toto pletivo se vyrábí v několika průměrech drátu. Nejběžnější je z drátu 1,7/2,5 mm nebo silnější z drátu 2,0/3,0 mm. Slabší pletiva než jsou tato moc nedoporučujeme. Standartní je barva zelená, jako novinku uvedeme pletivo v barvě antracitové. Lze dodat i pletiva v jiných barvách, například hnědé, červené, modré, žluté, bílé a šedé.

Rozmotaná role pletiva                    pletivo poplastované Ploty Tišnov

 

Pozinkovaná  pletiva

se vyrábí z drátů 2,0 mm, s oky 50 mm. Stále se používají pro svou pevnost. Dnes ale většinou doporučujeme pletiva poplastovaná, která se vyznačují vysokou odolností proti korozi. Vyrábíme bez zapleteného napínacího drátu, v kompaktních rolích.

Pozinkované pletivo


Pletiva svařovaná 

s povrchovou úpravou s nánosem plastu, se vyrábí nejběžněji s oky 50*100 a 50*50 mm.
Levnější varianta je s okem 50*100 mm, z drátu 2,2 mm, které se prodává většinou pod označením – Pilonet Middle, Eplast.
Dražší varianta, ale odolnější je svařované pletivo s okem 50*50 mm, z drátu 2,5 mm, s označením Pilonet Heavy nebo V-plast. Toto pletivo doporučujeme hlavně tam, kde hrozí poškození klasického pletiva například psem. Tyto pletiva se sice hůře napínají, protože jsou vyrobeny ze silných polotvrdých drátům, ale na druhé straně pro ně hovoří vysoka odolnost proti poškození.

Tyto pletiva se vyrábí již od výšky 40 cm, takže možnosti využítí na zahradě určitě každý najde.

Svařované pletivo Pilonet Heavy                       Pilonet Heavy, svařované pletivo 50*50 mm

Lesnická uzlová pletiva

se vyrábí z pozinkovaných drátů, svislé dráty jsou od sebe 15 cm, vodorovné jsou od spodu zahuštěné, aby se za oplocení nedostala žádná zvířata. Využívají se na oplocení lesa, pastvin, zahrad, a jako provizorní oplocení staveb. Mají zesílené krajní dráty, tudíž se nemusí napínat nosný drát. Jsou poměrně samonosná, takže montáž můžeme provádět například na dřevěné kůly.

Lesnické uzlové pletivo pozinkované                             Lesnické uzlové pletivo

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.