Jak se orientovat při výběru pletiva

Plotová pletiva dělíme podle způsobu výroby, provedení, povrchové úpravy do několika skupin.

Pletiva podle způsoby výroby máme klasická pletená, svařovaná a uzlová.

Poplastovaná pletená pletiva

se vyrábí v povrchové úpravě poplastováním pozinkovaného drátu. Na obrázku je ukázka pleteného poplastovaného pletiva. Toto pletivo se vyrábí v několika průměrech drátu. Nejběžnější je pletivo Standart, z drátu 1,7/2,5 mm nebo silnější Extra, z drátu 2,0/3,0 mm. Slabší pletiva než jsou tato moc nedoporučujeme, a ukončili jsem výrobu pletiv z drátu 1,4/2,4 mm. Standartní je barva zelená, jako novinku jsme zavedli pletivo v barvě antracitové odstínu RAL 7016, nabídka tophoto pletiva je zde. Lze dodat i pletiva v jiných barvách, například hnědé, červené, modré, žluté, bílé a šedé, tam je ale podmínka odběr po rolích. Tyto poplastovaná pletiva jsou bezúdržbová, tzn. že se nemusí natírat. Použitý plast zajišťuje velmi vysokou životnost v řádu desítek let. To dělá z poplastovaných pletiv ideální prvek na oplocení vašeho pozemku.

 

Rozmotaná role pletiva                    pletivo poplastované Ploty Tišnov

 

Pozinkovaná  pletiva

se vyrábí z drátů 2,0 mm, s oky 50 mm. Stále se používají pro svou pevnost. Doporučujeme tyto pozinkovaná pletiva například tam, kde by poplastované pletivo bylo ohroženo poškozením od psů a zvířat. Dnes ale většinou doporučujeme pletiva poplastovaná, která se vyznačují vysokou odolností proti korozi. Vyrábíme bez zapleteného napínacího drátu, v kompaktních rolích. Tyto pletiva lze vyrobit i z drátů silnějších, ale podmínkou pro výrobu těchto pletiv je větší objednané množství. 

Pokud chcete pletivo silné a odolné s povrchovou úpravou pro vysokou životnost, vyberte si poplastované pletivo Extra.

Pozinkované pletivo


Pletiva svařovaná 

s povrchovou úpravou s nánosem plastu, se vyrábí nejběžněji s oky 50*100 a 50*50 mm.
Levnější varianta je s okem 50*100 mm, z drátu 2,2 mm, které se prodává většinou pod označením – Pilonet Middle, Eplast.
Dražší varianta, ale odolnější je svařované pletivo s okem 50*50 mm, z drátu 2,5 mm, s označením Pilonet Heavy nebo V-plast. Toto pletivo doporučujeme hlavně tam, kde hrozí poškození klasického pletiva například psem. Tyto pletiva se sice hůře napínají, protože jsou vyrobeny ze silných polotvrdých drátům, ale na druhé straně pro ně hovoří vysoka odolnost proti poškození.

Tyto pletiva se vyrábí již od výšky 40 cm, takže možnosti využití na zahradě určitě každý najde.

Svařované pletivo Pilonet Heavy                       Pilonet Heavy, svařované pletivo 50*50 mm

Lesnická uzlová pletiva

se vyrábí z pozinkovaných drátů, svislé dráty jsou od sebe 15 cm, vodorovné jsou od spodu zahuštěné, aby se za oplocení nedostala žádná menší zvířata. Využívají se na oplocení lesa, pastvin, zahrad, a jako provizorní oplocení staveb. Mají zesílené krajní dráty, tudíž se nemusí napínat nosný drát. Jsou poměrně samonosná, takže montáž můžeme provádět například na dřevěné kůly buď skobičkou , nebo hřebíkem. Lze dodat i velmi silné pletiva s uzlovým spojem, pro oplocení obor. 

Lesnické uzlové pletivo pozinkované                             Lesnické uzlové pletivo