Nejčastější otázky a odpovědi.

 

Jakou zvolit výšku pletiva?

  • Nejběžnější výška oplocení je 150 a 160 cm. Toto stačí na běžné oplocení domu, zahrady, a cena i bývá zvýhodněna. Čím vyšší pletivo, tím je cena vyšší, a stavba o trochu náročnější. 

Jak zvolit výšku plotového sloupku?

  • Plotový sloupek k pletivu vybíráme vždy o 500 mm delší, než je výška pletiva. pokud ale montujeme podhrabové desky pod plot, musíme připočítat ještě 200 mm navíc. Pokud montujeme nad plot ostnatý drát, přidáme k výšce sloupku ještě tolik milimetrů, kolik bude ostnatý drát nad pletivem.

Pletivo poplastované nebo pozinkované?

  • v současné době se jednoznačně prodává více pletiva poplastovaného, oproti pozinkovanému. U pletiva s nánosem plastu, je jednoznačně vyšší životnost. U pozinkovaných pletiv je lepší mechanická odolnost, ale ochrana pozinkováním už dnes není taková, jaká bývala dříve. Pokud se nemůžete rozhodnout, radil bych pletivo poplastované z drátu 2,0/3,0 mm.

Pletivo s napínacím drátem nebo bez drátu?

  • Máme zkušenosti, že pletivo bez napínacího drátu lze lépe vypnout, každý kousek pletiva lze zužitkovat. Přeprava není náročná na prostor, v osobním autě lze převézt několik rolí.

Jak betonujeme plotové sloupky?

  • Plotové sloupky betonujeme do hloubky 50-70 cm, do děr širokých 150-200 mm, po vzdálenostech 250-300 cm, dle výšky oplocení.

Kolik objednat napínacího drátu a kladek na drát?

  • Napínací drát pro pletiva výšky 100 a 125 cm dáváme ve dvou řadách, pro pletiva vyšší dáváme dráty ve třech řadách. Napínací kladky dáváme na každý napínací drát po 25 -30 metrů, vždy v úseku od vzpěry ke vzpěře, na každé zalomení plotu.

 Jaká je výhoda kompaktních rolí?

  • Výhoda kompaktních rolí oproti klasickým rolím je hlavně v úspoře místa při transportu a skladování. Protože si vybíráme dodavatele, kteří vyrábí kvalitně, není problém tyto role bez problémů rozmotat.

Standartní branka nebo brána se mi nehodí.

  • Pokud potřebujete plotovou zahradní branku nebo bránu v jiné výšce, nebo šířce, vyrobíme Vám ji na zakázku.Lze dodat branky užší než 100 cm i širší, brány lze dodat také v šíři až do 600 cm, případně lze dodat jen jedno křídlo, a máte tak branku širokou 180 cm. Cenu a termín poptejte zde.

 Stránka se průběžně doplňuje. Děkujeme za pochopení.