Dobré rady pro Váš nákup

Zde Vám chceme poradit, jak vybírat zboží, na co si dát pozor při srovnávání zboží jednotlivých eshopů. Účelem je,  nabídnout Vám to nejkvalitnější zboží, a pomoci Vám při orientaci při nákupu. 

 • při výběru pletiv, které jsou v naší nabídce vyrobeny v ČR , vždy uvádíme poctivě sílu jak drátu bez plastu, tak drátu s plastem. Naše pletiva jsou z výroby  označeny originálním štítkem Moravskoslezských drátoven, případně dalších výrobců. Nenavyšujeme průměry jak se u některých eshopů stává, kdy z pletiva z drátu 1,4/2,4 mm udělají drát 1,5/2,5 mm a z pletiva 1,7/2,5 mm zase 1,7/2,6 mm, aby vzbudily u Vás dojem že prodávají pletivo silnější, za nižší cenu. Běžné  praktiky jsou, že pletivo z drátu 1,4/2,4 mm některé eshopy označí jako pletivo z drátu 2,5 mm a to u zákazníku vyvolá dojem, že je to pletivo totožné s naším z drátu 1,7/2,5 mm. U každé výšky běžných pletiv je uvedena váha role. Lze lehce zkontrolovat např. na osobní váze.
 • velikost ok nabízíme jen 50 mm. Oko 60 mm ze slabého drátu je velice málo pevné a náchylné k poškození, neodolá zejména psům. Pletivo s oky 50x50 mm, je standartní, běžně se prodává, takže když dijde k poškození plotu, lehce nahradíte poškozený kus,  a nemusíte pracně shánět pletivo s okem 60x60 mm.                                                  
 • Proč Vám  doporučujeme pletené české pletivo ? Protože naše 25 leté zkušenosti s těmito pletivy nás dovedly k tomu, že se nejsnáze rozmotávají, mají správnou deklarovanou délku, kvalitní drát a poplastování. Při rozmotávání se nezachytávají zahnuté konce a proto lze postavit plot rychle a bez problémů. pokud by nastal problém, okamžitě ho řešíme s výrobcem, Vy nečekáte na vyjádření výrobce.         
 • Jaký druh pletiva si vybrat Vám poradíme zde.                                                                                                                                                                                                                
 • u plotových sloupků vždy uvádíme skutečný průměr a hlavně sílu stěny. U jednotlivých výšek uvádíme i váhu, pro Vaši kontrolu. Lze zvážit i na  osobní váze.
 • Doporučujeme sloupy o průměru 42 nebo 50 mm, pozinkované, s povrchovou úpravou poplastováním o síle vrstvy 1 mm. Tyto poplastované sloupky máme zde.   
 • Nevíte si rady s výběrem plotových sloupků na Váš plot? Podívejte se na článek zde.                                                                                                                              
 • Mnoho firem prodává plotové sloupky bez označení síly stěny, udává jen průměr 38 nebo 48 mm, protože nechce přiznat sílu stěny sloupku jen 1,2 mm. Přitom uvést u produktu jakou má sloup sílu stěny je velmi jednoduchý. Takový sloup poznáte lehce podle váhy, zatímco náš sloupek 1,5 mm váží při výšce  2m - 3,2 kg, ten ze síly 1,2 mm jen 2,15 kg, ze síly 1,5 mm a průměru 38 mm jen 2,6 kg. Při montáži oplocení je betonáž sloupků nejvíce fyzicky namáhavá, proto při výběru dbejte na co největší průměr a hlavně sílu stěny. To zaručí dlouhou životnost oplocení. Pletivo lze snadno vyměnit za nové ale výměna sloupů je hodně fyzicky náročná a drahá. 
 • Máme ověřeno, že někteří výrobci mají v textu u sloupku uvedenu číslovku např. 1,5 ale nemají za  tímto označením "mm" ani v popisu sloupku se nezmiňují, že síla je 1,5 mm, nebo uvádí sílu sloupu včetně barvy, v tom případě jsou vyrobeny většinou ze síly 1,2 mm a matou takto zákazníky. Sloupek např. o průměru 38 mm a výšky 2 m za cenu pod 130 kč s daní většinou nemá stěnu 1,5 mm. Protože se tyto podvody dějí, bráníme se tomu osvětou a tím, že ceny přizpůsobujeme těmto nepoctivým prodejcům a snižujeme tyto ceny na jejich úroveň i když materiál máme silnější. (sloup 2/38 mm - 1,5 mm - váha 2,6 kg)
 • u bran a branek máme v popisu z jakého materiálu jsou vyrobeny. Někde uvidíte jen fotografii, ale z jakého je vyrobena materiálu uvidíte až po nákupu.Klasické plotové branky jsou vyrobeny v České republice. Vždy je uvedeno u produktu.
 • Pokud při nákupu v naší prodejně nechcete čekat na rozměření pletiva, objednejte telefonicky, přes eshop, emailem. My Vám zboží připravíme, zavoláme a Vy si pletivo odvezete. Šetří to Váš i náš čas.
 • Pokud máte na pozemku psa, nebo jiné zvíře a hrozí poškození plotu, doporučujeme svařovaná  pletiva, nebo pletiva Extra, která jsou odolná. 
 • Nechcete při osobním odběru čekat na rozměření pletiva, nachystání příslušenství? Objednejte přes eshop, emailem nebo telefonicky, a my Vám  vše připravíme. Po kontrole naložíte a Vaše zdržení bude minimální . 
 • Nenašli jste to co hledáte. Napište nám, a Vám poradíme nebo zboží zajistíme.